Otaczaj się zapachami

Otaczaj się zapachami

Ostatnio czujesz, że nic nie układa się po Twojej myśli? Nieustannie jesteś zestresowana, masz kłopoty ze snem, obowiązki zawodowe wydają się być niezwykle trudne, relacje rodzinne obfitują w nieporozumienia, a randki z partnerem przestały być tak satysfakcjonujące jak kiedyś? Być może nie jesteś jeszcze świadoma potęgi zapachów – świata aromatów, którego właściwości były wykorzystywane już w starożytności, dając początek dziedzinie medycyny naturalnej – aromaterapii. W naszym artykule pragniemy więc przedstawić Ci zawiłe, ale i niesamowicie pomocne królestwo zapachów i podpowiemy, jak z niego korzystać.

Jeśli w Twoim związku lub mniej zobowiązującej romantycznej relacji nie dzieje się ostatnio najlepiej – podczas spotkań nieco się ze sobą nudzicie, brakuje Wam tematów do rozmowy, panuje przytłaczająca atmosfera i oboje regularnie zerkacie na wskazówkę zegara – spróbuj ożywić nastrój przy pomocy perfum. Zamień kosmetyk, którego używasz na co dzień na coś wyjątkowego – cięższe i nieco bardziej aromatyczne, słodkie i kobiece perfumy. Ostatnimi czasy w mediach aż huczy od tematu feromonów – to zapachowe cząsteczki, które budową zbliżone są do substancji naturalnych, a ich aromat powoduje, że między innymi jesteśmy postrzegane jako bardziej atrakcyjne, pociągające, a co więcej czujemy się bardziej pewne siebie i pełne seksapilu. Obecnie na rynku feromony można zakupić – dlatego też, skuś się na odrobinę szaleństwa i luksusu, sięgnij po feromony i dodaj rozsądną ilość do swoich perfum. Zaskakujący efekt gwarantowany!

Jeśli cierpisz z powodu problemów ze snem – dokuczają Ci trudności w zasypianiu, nieustanne przebudzanie się, koszmary senne… – zastanów się, bowiem być może kłopot załagodzić może właśnie terapia zapachami. Zanim udasz się do sypialni na nocny wypoczynek, spróbuj gruntownie wywietrzyć pomieszczenie – nawet jeśli na zewnątrz panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zresztą, znacznie lepiej śpi się w chłodzie. Następnie, kiedy poczujesz relaksującą świeżość, zapalić możesz zapachową świeczkę. Wybierz aromat o chłodnej, leśnej nucie lub odprężającym aromacie czystości – być może to zaskakujące, ale na rynku dostępne są świeczki o nieco nietuzinkowych nazwach takich jak na przykład Świeże Pranie czy Nocna Bryza. To zapachy, które nie tylko ułatwią zasypianie i zapewnią Ci głęboki, spokojny sen, ale i złagodzą stres i wyciszą, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

Być może od pewnego czasu brakuje Ci energii – zmagasz się z apatią, nieustającymi i męczącymi obawami, osłabieniem, brak Ci chęci do działania… Tego typu dolegliwości również możesz zwalczyć przy pomocy terapii zapachami. Zaopatrz się zatem w aromatyczne wkłady, specjalne świeczki lub kominki z zapachowymi olejkami. Energii, witalności i chęci do życia z pewnością dodadzą Ci pobudzające cytrusowe nuty – wypróbuj więc mieszankę poprawiających samopoczucie, ale i wydolność fizyczną aromatów cytryny, pomarańczy, grejpfruta i kiwi. Owocowe zapachy sprawią, że poczujesz się rześka, świeża, odważna i pełna sił witalnych!